Juniori Sparsa u polufinalu kvalifikacionog turnira Eurolige u Beogradu!

BUDUĆNOST VOLI - OKK SPARS  80:96 (23:22, 21:30, 23:27, 13:17)

BUDUĆNOST VOLI: Drobnjak 6, Mićanović 2, Bakoč, Vujović 13, Čarapić, Kaluđerović, Slavković 8, Vujović 7, Brnović, Radusinović, Nikčević 8, Popović 36.

OKK SPARS: Karić 2, Kočić 9, Tiganj 7, Biberović, Gegić 26, Hadžihasanović, Ilić, Stepanović 20, Čampara 26, Hadžihasanović, Antunović 6, Jahić, Gutić.

Juniori Sparsa su u polufinalu kvalifikacionog turnira Eurolige koji se održava u Beogradu! Naši mladi košarkaši danas su u odlučujućoj utakmici pokazali jak karakter i slavili nad podgoričkom Budućnosti rezultatom 96:80

Prva četvrtina protekla je u egal igri. Budućnost je nakon početnog vođstva od 5:0 u nekoliko navrata imala prednost od pet poena, međutim Sparsi se nisu dali. Ulog je bio veliki, a u ovom periodu naš tim je kapitenski vodio Amar Gegić, koji je za prvih 10 minuta postigao 10 poena. Upravo na njegovu asistenciju, Antunović je pogodio za 23:22 na kraju prve četvrtine.

Drugu dionicu Sparsi su otvorili serijom 5:1 i u 12. minutu imali prednost od tri poena - 27:24. Zaigrali su naši igrači mnogo bolje pod košem i dva minuta kasnije nakon pogotka Stepanovića stižu i do plus pet - 33:28. Održavala je Budućnost priključak preko Vujovića i Popovića, ali je igru u ovom periodu kontrolisala četa Marka Trbića. Na minut prije kraja poluvremena, Kočić pogađa za do tada maksimalnih plus deset - 51:41, a na pauzu se otišlo pri rezultatu 52:44 za Sparse.

I u nastavku utakmice gledali smo istu sliku na terenu. Budućnost je "jurila" zaostatak, koji je naš tim ljubomorno čuvao. Pred sam kraj treće dionice,  nakon tri uzastopne trojke Sanija Čampare te pogotka Gegića Sparsi odlaze na velikih plus 14 - 79:65.

Poslednja, četvrta četvrtina nije donijela ništa novo. Budućnost se trudila, ali su se na terenu pitali naši košarkaši. Mirno i staloženo održavali su dvocifrenu prednost, koju su, kako je susret odmicao i povećavali. Pogađao je večeras fantastični kapiten Gegić koji je ostvario treple-double učinak 26 poena, 15 skokova, 10 asistencija. Pogađao je standardno odlični Sani Čampara. Vrlo dobar bio je i Aleksa Stepanović, ali i svi ostali momci koji su večeras bili na terenu.

Sparsi su na kraju slavili rezultatom 96:80 i tako obezbijedili plasman u polufinale kvalifikacionog turnira u Beogradu, gdje ih sutra od 12:00 časova najvjerovatnije očekuje okršaj sa ekipom Cedevite koju predvodi bh. reprezentativac Džanan Musa i bivši član Sparsa, Darko Bajo.

Sve čestitke našim dečkima i stručnom štabu na današnjoj pobjedi i plasmanu u polufinale.