Pala je i Cedevita - Sparsi u finalu kvalifikacionog turnira Eurolige!

CEDEVITA - OKK SPARS 77:104 (20:25, 19:25, 20:27, 18:27)

CEDEVITA: Perković 12, Kuzmanović 6, Jordano 2, Tomas, Montana 3, Bajo 14, Mihalić, Setka 1, Dubroja 3, Musa 13, Barišić 23, Varga.

OKK SPARS: Karić, Kočić 7, Tiganj 7, Biberović 3, Gegić 11, Ilić 2, Stepanović 35, Čampara 13, Hadžihasanović, Antunović 24, Jahić 2, Gutić.

Juniori OKK Spars su u finalu kvalifikacionog turnira Eurolige koji se održava u Beogradu! Fantastična četa Marka Trbića, predvođena fenomenalnim Aleksom Stepanovićem danas je u potpunosti nadigrala zagrebačku Cedevitu rezultatom 104:77.

Početak utakmice pripao je našem timu. Poveli su Sparsi 8:2, da bi Cedevita brzo došla do izjednačenja, najviše zahvaljujući Barišiću koji je u ovom periodu pogodio tri trojke. Međutim, ovaj period je ipak kontrolisala četa Marka Trbića, koja je predvođena Stepanovićem i Antunovićem ponovo otišla na plus devet - 16. minut 19:10. Održavali su naši dečki prednost sve do kraja prve četvrtine koja je završena rezultatom 25:20.

Cedevita je dobro otvorila drugu četvrtinu. Serijom od 6:2 Zagrepčani nakon trojke Muse u 12. minutu dolaze na samo minus jedan - 27:26. I to je bilo to od gostiju iz Hrvatske za prvo poluvrijeme. Krenula je serija poena odličnog Alekse Stepanovića, i prednost našeg tima se konstantno povećavala. Zanimljivo je da su u prvom poluvremenu Sparsi dobro kontrolisali Džanana Musu, koji je za razliku od prethodnih utakmica u ovom periodu postigao "samo" 11 poena. Dobra igra rezultatirala je da naš tim na poluvrijeme ode sa dvocifrenom prednošću - 50:39.

Nastavak utakmice donio je još bolju igru našeg tima. Dobro je razigravao Sani Čampara, a neprikosnoven je bio Aleksa Stepanović koji je rešetao koš Zagrepčana sa svih pozicija. Pratio ga je vrlo dobri Sandro Antunović koji je pogotkom pod košem postavio konačan rezultat nakon prvih 30. minuta igre - velikih 77:59 za Sparse.

Nije Cedevita ništa mogla da promjeni ni u poslednjoj četvrtini. Naš tim je kontrolisao igru na terenu, sve je držao u svojim rukama. Pošlo im je za rukom da zaustave najboljeg protivničkog igrača Džanana Musu, koji ni u nastavku nije bio na nivou prethodnih utakmica. Bio je naš tim dominantan pod košem, sredinom četvrte četvrtine imao je čak 27 skoka više od tima iz Hrvatske - 55:38. Krenula je serija pogodaka Čampare, Gegića, Stepanovića, Antunovića, Tiganja... Igrali su naši dečki srcem, kao što su i obećali i finale je čekalo naš tim.

U finalu, koje je na programu večeras od 20:00 časova Sparsi će se ponovo sastati sa Crvenom Zvezdom, koja je u drugom polufinalnom meču nadigrala Partizan rezultatom 107:69.