Juniori

Kadeti

Pioniri

Minibasket

Zvezdi pobjeda u uzbudljivoj završnici - Sparsi drugi na kvalifikacionom turniru Eurolige u Beogradu

CRVENA ZVEZDA - OKK SPARS 92:88  (22:22, 25:20, 23:15, 22:31)

CRVENA ZVEZDA: Rebić 7, Uskoković 2, Ćorović 13, Radaković, Stajčić, Momirov, V. Đorđević, Simanić 16, Radanov 26, Radović 15, S. Đorđević 13, Kovačević.

OKK SPARS: Karić, Kočić 13, Tiganj 2, Biberović 5, Gegić 24, Ilić, Stepanović 16, Čampara 24, Hadžihasanović, Antunović 4, Jahić, Gutić.

Crvena Zvezda je opravdala ulogu favorita na kvalifikacionom turniru juniorske Eurolige u Beograd i izborila vizu na plasman na final- eight u Berlinu. Beograđani su u izuzetno zanimljivoj završnici porazili naš mladi tim rezultatom 92:88.

Sparsi su odlično otvorili utakmicu. Poveli su sa 5:0, ali Zvezda preko Ćorovića vrlo brzo dolazi do izjednačenja. Čitava prva četvrtina igrala se u egalu, a nakon ove dionice rezultat je bio neriješen - 22:22.

Domaćini su u drugoj četvrtini zaigrali nešto agresivnije, pa su u 13. minutu imali i plus šest - 30:24. Međutim, nisu se dali naši igrači. Koliko god Zvezda nastojala da se rezultatski odlijepi, Sparsi su održavali priključak preko kapitena Gegića, Čampare i vrlo dobrog Kočića. Zvezda je na kraju na odmor otišla sa pet poena prednosti - 47:42.

Aleksa Radanov otvorio je drugo poluvrijeme za dvije uzastopne trojke, pa su tako "crveno-beli" u 22. minutu prvi put imali dvocifrenu prednost - 53:42.Crvena Zvezda je pogađala sa svih poziciju, imala bolji procenat šuta za tri poena i sa linije slobodnih bacanja. Udvajali su domaći Sanija Čamparu koji je jedini u našem timu do tada pogađao trojke i sve to je rezultiralo time da Beograđani u jednom trenutku imaju i plus 16 u svoju korist (38. minut - 64:48).

Poslednju četvrtinu otvorio je mladi Tarik Biberović pogotkom za tri poena. Željeli su naši dečki da se osvete Zvezdi za visok poraz u grupi turnira u Beogradu. Borili su se, trudili i u 33. minutu nakon defanzivnog skoka Antunovića, pogađa Sani Čampara i Sparsi su ponovo imali jednocifren zaostatak - 72:64. Nisu naši igrači dali Zvezdi da se opusti i lako privede meč kraju. Pogađao je u ovom periodu kapiten Gegić, koji je na večerašnjoj utakmici, zajedno sa Stepanovićem imao double-double učinak. Imali su domaći u nekoliko navrata plus 10, ali su Sparsi održavali priključak. Igrao se 38. minuta kada je Čampara pogodio trojku, a potom Stepanović sa linije slobodnih bacanja smanjio prednost domaćih na "samo" šest poena - 85:79. Igrali su Sparsi do samog kraja, ginuli za svaku loptu. Kapiten Gegić je igrao odlično u odbrani, a 40 sekundi do kraja Srđan Kočić pogađa trojku - 90:86 za domaće. Ušli smo u neizvijesnu završnicu. U narednom napadu igrali su naši momci izuzetno agresivno u odbrani, ali je Zvezda preko Ćorovića došla do važnih poena na 25 sekundi prije kraja - 92:86.

Zvezda je na kraju osvojili turnir u Beogradu i izborila vizu za plasman na završni turnir juniorske Eurolige u Beogradu. Sparsi nisu osvojili Beograd, ali je naš mladi tim pokazao svu svoju snagu, jak karakter i ogroman potencijal. Savladali su Albu, savladali Budućnost, deklasirali zagrebačku Cedevitu i na kraju u finalu bili dostojan protivnik ozbiljnoj ekipi Crvene Zvezde.

Sve čestitke našim dečkima i Stručnom štabu na odličanoj igri u finalu i osvojenom drugom mjestu na turniru Eurolige u Beogradu!