by acls us

Spars bolji od Leotara u III kolu "Lige 10"

OKK SPARS - KK SWISSLION LEOTAR   70:63  (19:20; 13:12; 19:18; 19:13)

OKK SPARS: Zahiragić 20, Durmo 8, Mičić 3, Sokolović 13, Kočić, Babović, Manjgafić 4, Reljić 7, Stepanović, Bašić 2, Pirić, Đuković 13.

Košarkaši Sparsa i Leotara odigrali su u Skenderiji utakmicu trećeg kola košarkaške Lige 10 Bosne i Hercegovine. Uspješniji su bili naši košarkaši i slavili pobjedu rezultatom 70-63.

U dosta izjednačenoj prvoj četvrtini gosti predvođeni Đurasovićem uspjeli su na kraju ostvariti prednost od jednog pоena na kraju perioda (20-19). I drugu četvrtinu gosti su bolje odigrali, rezultatski se odlijepili na početku i uspješno održavali prednost od +4 poena razlike do finiša prvog poluvremena kada su košarkaši Sparsa zaigrali bolje, uspjeli anulirati prednost gostiju i izjednačiti rezultat, pa je prvo poluvrijeme završeno neriješeno 32-32. Treća četvrtina je donijela odličnu igru Sparsa u prvom dijelu, ali i povratak gostujuće ekipe. Sparsi su napravili odličnu seriju i nakon nekoliko minuta poveli sa 45-34, što je bila i najveća prednost jedne ekipe u ovom meču. Ipak, tada Leotar podiže igru i postepeno smanjuje prednost našeg tima, te su u posljednju četvrtinu ušli sa samo jednim poenom zaostatka (51:50) Četvrta četvrina donijela je igru koš za koš, da bi Sparsi sredinom iste uspjeli prelomiti rezultat i odlijepiti se na 7 poena razlike (66:59). Uspjeli smo održati prednost do samog kraja i na kraju slaviti rezultatom 70-63. Najefikasniji u redovima našeg tima bili su Adi Zahiragić sa 20 ubačenih poena te Igor Đuković i Aleksandar Sokolović sa 13 ubačenih poena.